Haber

CTE’den Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki firar girişimine ilişkin açıklama

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE), Hatay T Tipi Kapalı Cezaevi’nde firar girişimini önlemek amacıyla yapılan müdahalede 12 hükümlü ve tutuklunun yaralandığını, yaralılardan hastaneye sevk edilen 3’ünün hayatını kaybettiğini, adli ve idari soruşturma başlatıldı. .

CTE’den yapılan yazılı açıklamada, bazı medya ve sosyal medya platformlarında Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu hakkında çıkan tartışmalara ilişkin açıklama ihtiyacı olduğu belirtildi.

Açıklamada, Hatay T Tipi Kapalı Cezaevi’nde bulunan bazı hükümlü ve tutukluların kaçmaya teşebbüs ettikten sonra yangın çıkardıkları belirtildi.

Açıklamada, kaçma girişiminin engellendiği ve müdahale sonucu yangının söndürüldüğü belirtildi.

“Olaylara müdahale sırasında 12 adli hükümlü ve tutuklu yaralanmış, yaralılardan hastaneye sevk edilen 3 kişi hayatını kaybetmiştir. Adalet Bakanlığı müfettişleri ile Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü kontrolörleri görevlendirilmişlerdir. Adalet Bakanımız olayı soruşturmak üzere adli ve idari soruşturma başlatmıştır.Kadın hükümlü/tutuklulara yönelik tecavüz iddiaları ve diğer mesnetsiz suçlamalar tamamen gerçek dışıdır.”

Açıklamada, söz konusu olaylar sonucunda ceza infaz kurumunun tahrip olması nedeniyle hükümlü ve tutukluların başka ceza infaz kurumlarına sevk edildiği belirtildi.

kalkandere-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu