Haber

Kılıçdaroğlu, “Tutuklansınlar” Dedi ve CHP’li Belediyelerin Kurtarma ve Onarım Çalışmalarını Paylaştı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Kapalı Hatay Havalimanı’nı tamir ediyoruz. Gelsinler tutuklasınlar… limana müdahale etsinler. Gelsinler tutuklasınlar” notuyla paylaştı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 10 ilde büyük yıkıma neden olan 6 Şubat Kahramanmaraş depreminin ardından dün bölgeye gitti. Kılıçdaroğlu, Adana, Hatay ve Osmaniye’nin ardından bugün Kahramanmaraş’a geldi. CHP’li büyükşehir belediyelerinden gelen yardımların iş makinelerinin AFAD koordinasyonunda olduğu için kullanılmadığı yönündeki şikayetler dün vatandaşlar tarafından Kılıçdaroğlu’na iletildi.

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine CHP’li belediyelerin iş makineleri ve ekipleri doğrudan arama, kurtarma, onarım ve söndürme çalışmalarına başladı. Kılıçdaroğlu da bu çalışmaları Twitter hesabından paylaştı.

“GELİN TUTUKLANSINLAR”

Kılıçdaroğlu, ilk olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Hatay Havalimanı’nın pistinin onarımı ve açılması için yürütülen çalışmalara ilişkin paylaşımını “Kapanan Hatay Havalimanı’nı tamir ediyoruz. Gelsinler tutuklasınlar” notuyla paylaştı.

Ardından Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Hatay İskenderun Limanı’nda kontrol altına alınan yangınla ilgili paylaşımını “Arkadaşlarım limana müdahale ediyor. Gelip tutuklasınlar” sözleriyle yeniden paylaştı.

Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in depremzedeler için toplanan yardımlarla ilgili paylaşımını da “Binlerce tır yardımla halkımızın yanındayız. Gelsin tutuklasınlar” notuyla aktardı.

“BU YIKIMI KALDIRACAĞIZ”

Kılıçdaroğlu, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in arama kurtarma çalışmalarına ilişkin paylaşımını da “Bu enkazı kaldıracağız” sözleriyle duyurdu.

meramajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu