Ekonomi

Akoustis, 2024’ün 3. çeyreğinde üretime alınmak üzere Wi-Fi 7 filtre siparişi aldı

Akoustis Technologies, Inc., patentli yüksek bant RF filtreleri konusunda uzmanlaşmış bir üreticidir. (NASDAQ: AKTS), üst düzey bir müşteriden yeni nesil Wi-Fi 7 filtreleri için sipariş aldığını duyurdu. 4×4 MIMO Wi-Fi 7 yönlendirici platformu için tasarlanan bu filtrelerin, müşterinin 2024 takvim yılının Eylül çeyreğinde planlanan üretim artışını desteklemesi bekleniyor.

Şirketin 5,5 GHz ve 6,5 GHz XBAW® filtreleri, 32 milyondan fazla konut müşterisine sahip önde gelen ABD merkezli bir operatörün yönlendiricilerine entegre edilecek. Bu filtreler sırasıyla U-NII 5 ila 8 ve U-NII 1 ila 3’ün bir arada bulunmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Kompakt 1,6 x 1,8 mm boyutlarında paketlenirler ve küçük taşıyıcı yönlendiriciler için yararlı olan düşük gecikmeli mimarileri desteklerler. Ayrıca filtreler, yaklaşık 46 Gbps’ye kadar geliştirilmiş Wi-Fi 7 veri hızlarını destekler; bu, Wi-Fi 6E’nin maksimum veri hızına göre önemli bir artıştır.

Akoustis CEO’su Jeff Shealy, Wi-Fi 7 bir arada yaşama filtrelerinin operatörün yönlendirici platformuna entegrasyonunun, teknolojik ilerlemeleri ve küçük taşıyıcı yönlendiriciler için üstün performans sunma yeteneklerini gösterdiğini belirtti.

Şirketin tescilli XBAW® üretim süreci, mobil ve diğer kablosuz uygulamalara yönelik toplu akustik dalga RF filtreleri üretmek için kullanılır. Akoustis, Canandaigua, NY’de 125.000 metrekarelik ticari gofret üretim tesisini işletiyor ve genel merkezi Charlotte, Kuzey Carolina yakınlarında bulunuyor.

Bu haber bir basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu