Haber

Arap uzman: Pentagon belgelerinin sızdırılması ABD yönetimi tarafından planlandı

ABD’li uzman Muhammed Seyyid Ahmad, Pentagon’un ‘gizli’ belgelerinin Sputnik Arabic’e sızdırılmasını değerlendirdi.

Ahmet, ” “Pentagon’dan sızan bilgilerin Amerikan yönetimi tarafından önceden tasarlandığını düşünüyorum, çünkü Washington’un bilgi sızıntılarına karşı son derece hassas olduğunu biliyoruz.”söz konusu.

Pentagon’un gizli belgelerinin sızdırılmasının ABD ile Ukrayna’nın birbirine bağımlı ülkeler olması nedeniyle ilişkilerini etkilemeyeceğini vurgulayan uzman, şöyle konuştu: “Pentagon, ABD devlet aygıtındaki en güçlü yapılardan biridir, dolayısıyla ABD yönetimi bu tür sızıntıların her zaman farkındadır. Zelenskiy’i bile feda edebilirler, çünkü bu çatışma aslında Ukrayna topraklarında Amerikalılar ve Ruslar arasında bir vekalet savaşıdır. Zelensky’nin bu savaşla hiçbir ilgisi olmadığını çok iyi biliyoruz. Uluslararası arenada ABD hegemonyasının yerini Rusya’ya bırakan çok kutuplu bir dünyanın oluşmasını engellemek için Washington’ın elindeki bir araçtır yalnızca.ifadeleri kullandı.

Daha önce, Pentagon’un Ukrayna askerlerinin durumu ve ABD ile NATO’nun bunları güçlendirme planları hakkında güncel askeri ve istihbarat bilgilerini içeren belgeler sızdırılmıştı. New York Times, Mart ayı başına ait belgelerin “Rus yanlısı Telegram kanallarında” yayınlandığını duyurdu.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, CNN’e Moskova’nın Washington ve Kuzey Atlantik İttifakı’nın Ukrayna ihtilafına doğrudan veya dolaylı müdahalesi konusunda hiçbir şüphesi olmadığını söyledi.

CNN, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy’e yakın bir kaynaktan alıntı yaparak, Ukrayna ordusunun durumunu gösteren gizli belgelerin sızdırılması nedeniyle Kiev’in “bazı askeri planlarını” değiştirdiğini bildirdi.

guroymakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu