Haber

YSK’nın kararı sonrası Muharrem İnce’den yeni paylaşım: Emekleriniz boşa gitmeyecek

Yüksek Oy Meclis (YSK) Lideri Ahmet Yener, Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesinin ardından; YSK, 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde İnce’ye yurtdışından verilen oyların geçerli sayılıp sayılmayacağına ilişkin kararını açıkladı.

“İNCE’YE VERİLEN OYLAR DEĞERLENDİRİLECEK”

6271 sayılı Cumhurbaşkanlığı Seçimi Kanunu’nun 12. maddesi; Yener, aday listesinin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yapılan cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmenin geçerli olmayacağını belirterek, “6271 Sayılı Kanun’un ilgili unsurları ile 298 Sayılı Kanun’un ilgili maddeleri değerlendirildi ve sonuç olarak sonuçlandırıldı. Meclisimizin yaptığı toplantıda Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesinin oy birliği ile 1’inci oyu sonrasında geçerli olduğuna karar verildi ve bu süreçte Sayın Muharrem İnce’ye verilen oyların geçerli oy olarak kabul edildiğine karar verildi. . Seçimle ilgili tüm tedbirlerin alındığını paylaşıyoruz” dedi.

KARAR SONRA İNCE’DEN PAYLAŞTI

İnce, YSK’nın kararının ardından sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. İnce, “Hepinize emekleriniz ve fedakarlıklarınız için teşekkür ediyor, gözlerinden öpüyorum. Emekleriniz boşa gitmeyecek, 14 Mayıs’ta Vatan Partisi’ni Meclis’e taşıyarak bu mücadelemizi taçlandıracağız. Her lojman Vatan Partisi’ne, hep birlikte sandığa.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu